1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Запах від ДСП: звідки береться і як з ним боротися?
28 Січня 2018 / 668 просмотров

Запах від ДСП: звідки береться і як з ним боротися?

Багатьом знайома ситуація, коли після придбання нових меблів у квартирі з’являється характерний не дуже приємний запах. Це запах від ДСП (деревно-стружкових плит), які є найпопулярнішим матеріалом для виробництва меблів. Звідки береться запах від ДСП, чи потрібно з ним боротися і які ризики для здоров’я несуть в собі неякісні меблі. Про все це читайте далі.

Запах нових меблів з ДСП – в чому причина

Ще в 1985 році ВООЗ визнала ДСП канцерогенним матеріалом. Європейські виробники меблів в більшості своїй йдуть по шляху відмови від використання цього матеріалу. Однак у нас дешеві меблі з ДСП як і раніше користується чималим попитом у покупців. Оновити інтер’єр хочеться, коштів на дорогі меблі немає, а запах від нових меблів пройде через пару – трійку тижнів. Запах від ДСП, можливо через деякий час і піде. Але от шкода може залишитися.

Звідки береться запах від ДСП і в чому його небезпека? Деревно-стружкові плити виготовляють з пресованої тирси, які склеюють смолою. А у виробництві смол використовується формальдегід. Ця речовина становить серйозну небезпеку для здоров’я. Крім того, отруєння парами формальдегіду відбувається поступово. Вдихаючи характерний запах нових меблів з ДСП, люди часто навіть не підозрюють, до яких наслідків це може призвести. Перші ознаки отруєння це дратівливість, безсоння, млявість. Також можуть бути і зовнішні прояви у вигляді алергічних реакцій: висип, свербіж, запалення очей і т.п. Тривале вдихання парів формальдегіду призводить до розвитку онкологічних захворювань і навіть здатне спровокувати незворотні зміни на генному рівні.

Особливо неприємно, коли запах нових меблів з ДСП виразно відчувається в дитячій кімнаті. Дитячий організм більш чутливий, тому характерні симптоми отруєння можуть проявитися досить швидко. Тому вже на чому точно не варто економити, так це на ремонті в дитячій. До речі, ще в 90-і роки в Росії заборонили використовувати ДСП для виготовлення меблів в дитячі садки. Причина все та ж – підвищений вміст формальдегіду, що викликає характерний запах від ДСП.
Запах від ДСП: звідки береться і як з ним боротися?

Як боротися з запахом від ДСП?

Знаючи про негативний вплив формальдегіду на здоров’я, можна убезпечити себе і свою сім’ю. Звичайно, найнадійніше – не купувати вироби з ДСП. Тоді питання, як прибрати запах нових меблів не стоятиме взагалі. Але що робити, якщо меблі вже куплені, і в квартирі відчувається неприємний запах? Перш за все, необхідно зробити аналіз повітря. Можливо, граничні норми концентрації формальдегіду і не перевищені.

В цьому випадку серйозної загрози для здоров’я немає, і потрібно просто вирішити, як швидше вивести запах нових меблів.

Інтенсивність запаху від ДСП залежить від різних чинників: температури в приміщенні, вологості, частоти провітрювання і т. п. Тепле і вологе повітря погіршить ситуацію, якщо концентрація формальдегіду досить висока.

Запах нових меблів з ДСП може зберігатися близько місяця. Тому фахівці не радять відразу ж в’їжджати в квартиру після завершення ремонту, а тим більше привозити туди дитину. Найкраще почекати 3 – 4 тижні. Весь цей час приміщення потрібно інтенсивно провітрювати, щоб зменшити концентрацію в повітрі шкідливих речовин.

Якщо і після цього часу вивести запах нових меблів не вдалося, то радикальним рішенням буде все-таки позбутися від таких предметів інтер’єру. Адже здоров’я вашої сім’ї набагато дорожче витрат на ремонт. Але важливо ще на стадії покупки звертати увагу на якість меблів. Бажано, щоб кромки і краї меблів були закриті. Крім того, різкий хімічний запах від ДСП може відчуватися ще в магазині. Зрозуміло, від покупки таких меблів варто відмовитися.

Коли аналіз повітря в квартирі необхідний

Для того щоб бути впевненим, що після ремонту у вашому будинку не з’явилася «бомба уповільненої дії», варто провести аналіз повітря в квартирі. Фахівці лабораторії «УкрХімАналіз» на місці зроблять всі необхідні виміри і дадуть відповдні рекомендації, в залежності від результатів.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: