1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Зелена вода в колодязі: чим вона небезпечна і як вирішити проблему
4 Грудня 2018 / 42 просмотров

Зелена вода в колодязі: чим вона небезпечна і як вирішити проблему

Проблема якісної питної води в сучасному світі стоїть досить гостро. Якщо ви живете в будинку з центральним водопостачанням, то за якість води так чи інакше несуть відповідальність комунальні служби. А ось якщо ви користуєтеся свердловиною або колодязем, то контроль за чистотою води повністю в ваших руках. З одного боку, це зовсім непогано, але з іншого може доставити цілий ряд зайвих проблем. Не секрет, що якість колодязної води часто не відповідає санітарним нормам. В середньому, близько третини проб криничної води непридатна для пиття з тих чи інших причин. Саме тому аналіз води з колодязя стає життєвою необхідністю. Буває, що наявність шкідливих речовин у воді не виявити без лабораторного дослідження. Але часто проблеми помітні відразу: як правило, це поява невластивого кольору або запаху. Наприклад, чому вода в колодязі зелена? Давайте розбиратися і шукати шляхи вирішення проблеми.

Зелена вода в колодязі: в чому причина

Уявіть на хвилинку ситуацію: ви набираєте воду з колодязя на дачній ділянці і виявляєте, що вона не прозора, а «веселенького» зеленого кольору. Зелена вода в колодязі, напевно, сильно насторожить його господаря. Перш за все, варто відзначити, що зміна кольору води часто пов’язана з особливостями водоносного горизонту, який живить колодязь. Колір води – один з видимих ​​неозброєним оком параметрів якості води. Зміна кольоровості вже говорить про наявність певних проблем.

Причин того, що вода в колодязі зелена може бути дві:

  • присутність у воді мікроскопічних водоростей
  • наявність у воді хрому

Розмноження водоростей, як правило, відбувається, якщо колодязем користуються не постійно або ж погано його чистять. Така вода також може мати затхлий «болотяний» запах. На світлі можна побачити колонії водоростей – зелені кульки.

У цьому випадку проблему можна вирішити звичайним чищенням і дезінфекцією колодязя спеціальними хімічними препаратами. Також бажано накрити колодязь, щоб захистити його від сонячних променів. Саме на сонці йде активне розмноження водоростей.

А ось друга ситуація набагато серйозніша. Хром має властивість накопичуватися в організмі, вражаючи практично всі органи і системи.

Такий різний хром: небезпека зеленої води в колодязі

Хром – важливий елемент, який бере участь у багатьох обмінних процесах в організмі. Але тут потрібно внести ясність, так як хром буває різний. Для нормального функціонування організму необхідний тривалентний хром. А коли ми говоримо про небезпеку хрому у воді, то маємо на увазі шестивалентний хром. Саме він утворює небезпечні для здоров’я хімічні сполуки. За Державним санітарним нормам, вміст хрому в водопровідній воді не повинен перевищувати 0, 05 мг / л. Але це узагальнене значення, без поділу на трьох- і шестивалентний хром. У колодязної води цей показник в Україні не нормується взагалі. Але якщо ви користуєтеся водою з криниці або свердловини, концентрацію хрому потрібно перевірити обов’язково. Вживання «хромованою» води може викликати:

  • алергічний дерматит
  • розлад травної системи
  • порушення кровотворних функцій
  • онкологічні захворювання

Саме тому зелена вода в колодязі – більш ніж серйозний привід припинити використовувати її для пиття та терміново здати на аналіз в лабораторію. 6-валентний хром може потрапити в ваш колодязь шляхом вимивання природних родовищ цього елемента. Тому, перш ніж бурити свердловину, необхідно дізнатися, а чи немає на рівні водоносного горизонту в даній місцевості родовищ хрому. Це – найкращий спосіб убезпечити себе від проблем з якістю води.

У США і Німеччини в 90-і роки навіть проходив ряд гучних судових процесів, пов’язаних із забрудненням ґрунтових вод 6-валентним хромом з вини великих промислових компаній. Потрібно відзначити, що хром в промисловості застосовується досить широко. Тому забруднення води хромом може мати не тільки природний, але і, так би мовити, рукотворний характер.

Як позбутися хрому? Що робити, якщо аналіз води з колодязя незадовільний

Позбутися від хрому у воді – завдання часто нелегке. В процесі водопідготовки для видалення хрому з водопровідної води використовується метод електрокоагуляції. Однак для приватних господарств він не підходить. Фільтрація теж не завжди допоможе виправити ситуацію. На жаль, далеко не всі фільтри справляються з цією проблемою. Може допомогти багатоступенева система очищення (наприклад, зворотний осмос). Більш детальну консультацію щодо вибору обладнання можуть дати фахівці-хіміки, в залежності від результатів лабораторного аналізу води з колодязя. Але в разі великої концентрації хрому, оптимальний варіант – все-таки відмовитися від експлуатації даної свердловини або колодязя і пробурити її в іншому місці. Щоб застрахувати себе від подібних проблем в майбутньому краще за все ретельно вивчити інформацію про водоносні пласти на вашій ділянці.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: