1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Звідки береться пил і в чому його небезпека?
24 Грудня 2017 / 3395 просмотров

Звідки береться пил і в чому його небезпека?

Є старий жарт про два вічні запитання: звідки береться пил, і куди діваються гроші. Друге ми сьогодні залишимо осторонь, а ось над першим дійсно варто замислитися. Адже насправді така банальна річ як пил в квартирі може становити серйозну небезпеку. Що ж таке пил? Спробуємо розібратися.

Звідки береться пил і в чому небезпека пилу?

Дослідження показали, що за рік у звичайній однокімнатній квартирі утворюється від 5 до 10 кг пилу. Пил в будинку це справжній «коктейль» з шкідливих компонентів. Звичайно, склад пилу залежить від різних чинників: розташування квартири, пори року, предметів інтер’єру, наявності домашніх тварин і т.п. Але якщо узагальнити складові пилу в квартирі, то це будуть мінеральні часточки, лусочки шкіри, частинки сажі, мікрочастинки текстилю і паперу. Частина пилу утворюється в результаті нашої життєдіяльності, а частина потрапляє в будинку з вулиці.

Взагалі, за класифікацією фахівців, пил буває органічний (частинки рослинного і тваринного походження) і неорганічний (металевий, цементний і т.п.).

Зрозуміло, що всі ми регулярно прибираємо в квартирі, але пил – це не тільки питання чистоти і гігієни. Вплив пилу на здоров’я надзвичайно негативний. Давайте розберемося, в чому небезпека пилу. Перш за все, це залежить від того, токсичний пил чи ні, його дисперсності, фізико-хімічного складу.

З токсичним пилом питання очевидне. Він містить частинки таких шкідливих хімічних речовин як свинець, хром та інші. Але навіть звичайний пил в будинку шкідливий для здоров’я.

Існує такий поширений термін як «алергія на пил». Вона проявляється почервонінням очей, сльозотечею, кашлем, нежиттю, оскільки пил подразнює слизові і верхні дихальні шляхи. Причина алергії – присутні в пиловий суспензії кліщі-сапрофіти.

Небезпека пилу може бути і набагато серйознішою, особливо якщо ви зайняті на виробництві з виділенням великої кількості пилу. При попаданні в легені він провокує утворення так званих фіброзних вузлів (ущільнень легеневої тканини).

Пил в будинку ще і «притягує» речовини-канцерогени. Наприклад, бензапірен, присутній в тютюновому димі, легше проникає в легені разом з пилом.
Пыль в квартире

Пил в квартирі: як позбутися

Як пил впливає на здоров’я, ми вже з’ясували. Тепер потрібно розібратися, як можна мінімізувати ці шкідливі наслідки. Зрозуміло, що повністю позбутися пилу в будинку у вас не вийде. Але істотно зменшити його кількість і тим самим поліпшити своє самопочуття досить просто.

Перш за все, потрібно позбутися від основних джерел пилу в будинку. Це килими, важкі портьєри, штучні квіти, великі м’які іграшки і т.п. Предмети, на яких накопичується пил (вовняні вироби, серветки, статуетки) найкраще прибрати в шафи. Якщо у вас є домашні тварини, то їх потрібно регулярно вичісувати і ретельно прибирати шерсть. Так ви зможете максимально скоротити кількість джерел, звідки береться пил.

Необхідно регулярно проводити вологе прибирання в квартирі і провітрювати приміщення. Не забувайте, що найбільша кількість пилу накопичується в «важкодоступних» місцях: під шафами, диванами, в коморах і т.п. М’які меблі також необхідно очищати за допомогою пилососа.

Пил в будинку: як зробити аналіз повітря

Звичайний побутовий пил впливає на здоров’я, особливо страждають маленькі діти і люди, схильні до алергічних реакцій. Але повітря в звичайній міській квартирі може бути забрудненим не тільки через пил. Тому, якщо ви помітили погіршення самопочуття у себе або своїх близьких, необхідно провести аналіз повітря в квартирі. Фахівці сертифікованої лабораторії «УкрХімАналіз» проведуть необхідні заміри. Показники якості повітря порівняють з затвердженими санітарними нормами. Якщо повітря дійсно забруднений, вам дадуть необхідні рекомендації, які допоможуть вирішити проблему.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: